iodigital

10 juli 2018

Scrum: dé oplossing voor het beste resultaat

Scrum leunt sterk op de gedachte dat multidisciplinaire teams het beste resultaat leveren. Door transparant te werken, geregeld te evalueren en een hoog aanpasbaar vermogen wordt altijd toegevoegde waarde geleverd. In korte sprints van 2 tot 4 weken wordt een werkend stuk software opgeleverd, waarna het scrum team doorgaat naar het volgende onderdeel.

blog-scrum-de-oplossing-voor-het-beste-resultaat-header
Lycke Wiegerinck, content marketeer Intracto
Lycke Wiegerinck
Contentmarketeer

Scrum, we kunnen bijna niet meer zonder. Toch zijn er ook organisaties die het anders aanpakken. Onze klant Habufa werkt volgens de ‘waterval’ methode en had nog geen ervaring met scrum. Voor de ontwikkeling van hun nieuwe platform in samenwerking met Intracto gingen ze voor het eerst met scrum aan de slag. Voor Habufa, beter bekend van de woonmerken Xooon en Henders & Hazel, een volledig nieuwe manier van werken. Wij waren ontzettend benieuwd naar hun eerste ervaringen met scrum. Wij vroegen daarom Mathilde Martin, de E-commerce Manager van Habufa, het hemd van het lijf.

blog-scrum-de-oplossing-voor-het-beste-resultaat-nieuw-platform

Het ontwikkelen van jullie nieuwe platform is volledig via scrum methode gegaan. Hoe is dat bevallen?

“Voor een groot project als dit is er eigenlijk geen andere manier. Budgetwise is scrum dé oplossing: je weet wat je te wachten staat. Dit geldt voor zowel kosten als voor resultaat. Wij stellen per sprint budget beschikbaar. Intracto levert het ontwikkelteam. Gezamenlijk bepalen we de scope. Met een andere methode plan je iets, ga je het uitvoeren en als het aan het eind toch niet blijkt te werken dan is je budget op en daar sta je dan. Scrum is een echte eye opener geweest voor onze organisatie. We zien dat het ook op die manier kan. Het heeft eigenlijk alleen maar voordelen.”

Vertel! Welke voordelen heb jij uit het scrum werken gehaald?

“Je krijgt makkelijk inzicht in de weg die we aan het bewandelen zijn. Stap voor stap wordt met het hele team iets afgemaakt. Het zijn behapbare brokjes waar aan gewerkt wordt. We weten waarom we iets gemaakt hebben. Het opleverproces gaat bovendien sneller. Er worden concrete beslissingen binnen het team gemaakt waarop we vervolgens verder kunnen bouwen. Je moet heel open zijn naar elkaar toe, anders werkt scrum niet. De combinatie binnen het team van back-end, front-end, product owner, marketing, merkverantwoordelijke etc. werkt heel goed. Alle disciplines zitten bij elkaar in één team, dus je hebt korte lijnen en je kan snel bijsturen. Continu kunnen blijven ontwikkelen is heel prettig werken.”

SCRUM WERKEN WAS COMPLEET NIEUW VOOR JULLIE ORGANISATIE. WELKE UITDAGINGEN BEN JE TEGENGEKOMEN?

“Goede communicatie is essentieel. Voor ons allemaal was het spannend om op scrum over te stappen. Een ureninschatting van te voren kan je met scrum niet geven, dus daar moesten we aan wennen. Scrum werken vraagt veel aanpassingsvermogen. Je moet focus houden op wat er op dat moment speelt, en dat is aan voortschrijdend inzicht onderhevig. Je kan anticiperen op verrassingen, go with the flow. Dit is een enorm voordeel van scrum werken. Voor ons team was dit de grootste onzekerheid, want zo was onze afdeling niet gewend om te werken.”

blog-scrum-de-oplossing-voor-het-beste-resultaat-nieuw-communicatie
blog-scrum-de-oplossing-voor-het-beste-resultaat-toekomst

Hoe voorzie je het scrum werken in de toekomst binnen jullie organisatie?

“Onze organisatie heeft een vrij complexe back-end. De dialoog zoeken met de klant doen we goed offline en in de winkels. Doordat interne systemen inkoopgericht zijn is het niet altijd even makkelijk om ook online die dialoog aan te gaan met de klant. Nu worden er stappen genomen om dat ook online goed te kunnen doen. Met scrum kunnen we stapje voor stapje de juiste beslissingen nemen en wel naar een gebruiksvriendelijker systeem toewerken. Tot nu toe hebben wij intern binnen onze organisatie ook altijd een goede reactie gehad op deze werkwijze. We ervaren dat scrum echt werkt. Beetje bij beetje zie je dat iets af is. En dan is het ook echt af. Daar kan je verder op bouwen.”

blog-scrum-de-oplossing-voor-het-beste-resultaat-meerwaarde

EXTRA MEERWAARDE MET SCRUM.

Scrum heeft vele voordelen voor een snelle, efficiënte en kostenbesparende doorontwikkeling van je platform. Wil je meer weten over scrum? Of wil je hulp bij het ontwikkelen van een nieuw platform? Neem contact met ons op, wij vertellen je graag meer!